Menu

Dane kontaktowe

Publiczna Szkoła Podstawowa
w Iwowem

Iwowe 140
08-412 Borowie
tel. (25) 6854176
e-mail:  spiwowe@poczta.onet.pl

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • 2021.11.29
  Wycieczka do Warszawy

  Wycieczka do Warszawy

  06 października 2021r. odbyła się wycieczka do Warszawy klas II-VIII. Uczniowie mieli lekcje WF pod opieką instruktorów  w centrum rozrywki – STACJA GRAWITACJA. Trampoliny i linowe tory przeszkód, to zachęcenie do aktywności fizycznej.  Drugim punktem wycieczki był Taras Widokowy na  Lotnisku Chopina.

 • 2021.11.29
  Dzień Pluszowego Misia

  Dzień Pluszowego Misia

  W dniu 25.11.2021 r. przedszkolaki obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Święto pluszaka wywołało na buziach dzieci uśmiech, który towarzyszył im przez cały dzień. Zabawy ruchowe, podróż do krainy Misiów oraz prace plastyczne sprawiły, iż dzieci świetnie się bawiły i uczyły. Wysłuchały  historii święta Pluszowego Misia, obejrzały prezentację przedstawiającą zdjęcia pluszaków z przeszłości. Poznały imiona najsłynniejszych misiów, a także zapoznały się z zasadami dbania o swoich oddanych przyjaciół. 

 • 2021.11.29
  Warsztaty kulinarne

  Warsztaty kulinarne

  W ramach zadania o działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych Koło Gospodyń Wiejskich w Iwowem zorganizowało warsztaty kulinarne i święto Pieczonego Ziemniaka dla uczniów Szkoły Podstawowej i Punktu Przedszkolnego w Iwowem.

 • 2021.11.24
  Narodowe Święto Niepodległości

  Narodowe Święto Niepodległości

  PAMIĘTAMY

  10 listopada 2021 odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy VIII i VI pod opieką pani Marzeny Kopańskiej i pani Anny Zwierz.

   

  „Dzisiaj wielka jest rocznica-

  jedenasty listopada!...

  Tym, co zmarli za Ojczyznę,

  Hołd wdzięczności Polska składa”

 • 2021.11.23
  Szkoła do hymnu

  Szkoła do hymnu

  Dnia 10.11.2020 r nasza szkoła wzięła udział w akcji MEN „Szkoła do hymnu”. Tego dnia, uczniowie i nauczyciele odśpiewali hymn narodowy o symbolicznej godzinie  11.11.

 • 2021.11.23
  Dzień Jeża

  Dzień Jeża

   Dzień 10 listopada to święto kłujących ssaków czyli Dzień Jeża. Nasze przedszkolaki włączyły się w obchody tego nietypowego święta. Zajęcie rozpoczęliśmy od rozwiązywania zagadek o jeżach.  Dzieci miały okazję poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży w ich naturalnym środowisku poprzez wysłuchanie wierszy i obejrzenie filmu edukacyjnego. Dzieci wesoło bawiły się i tańczyły przy muzyce i piosenkach o jeżach. Była zabawa pt." Na dywanie siedzi jeż...." , „Jeżyk”, „Jeżyk i chusta animacyjna”, „Jeżyk z gazetami”. Po zabawie dzieci ozdabiały jeżyki różnymi technikami plastycznymi. Przedszkolaki mogły wykazać się inwencją twórczą i ozdobić prace wg. własnego pomysłu.

 • 2021.10.30
  Dzień Chłopaka

  Dzień Chłopaka

  Każdy chłopak w dniu swojego święta chciałby poczuć się wyjątkowo. Aby tak było dziewczynki z przedszkola wraz z panią z okazji Dnia Chłopaka wręczyły solenizantom skromne upominki, które wywołały na ich buziach uśmiech. Odbyły się wspólne zabawy integracyjne i aby ten dzień był nadal wyjątkowy chłopcy zostali zwolnieni w tym dniu ze wszystkich dyżurów przedszkolnych.

 • 2021.10.30
  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

      

            We wrześniu obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji nasze przedszkole odwiedzili niecodzienni goście:p. Wiesław Gąska - Wójt Gminy Borowie, p. Katarzyna Iwaniec - Dyrektor GOK- u w Borowiu oraz p. Łukasz Rosłaniec - Dzielnicowy Gminy Borowie. Wspólnie z p. Jolantą Maszkiewicz - Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwowem zabrali przedszkolaków w świat baśni. Wydarzenie to miało na celu rozwinąć kompetencje czytelnicze wśród dzieci. Przedszkolaki z ciekawością wysłuchały czytanych tekstów, a w podziękowaniu za piękne czytanie wręczyły skromne upominki gościom.  

 • 2021.10.30
  Pasowanie na ucznia

  Pasowanie na ucznia

                                PASOWANIE NA UCZNIA

         W środę 20 października 2021r. w Szkole Podstawowej w Iwowem, odbyło  się pasowanie na ucznia. Przygotowania do uroczystości trwały długo, prawie od początku roku szkolnego. Na zajęciach dzieci uczyły się piosenek, wierszy, doskonaliły umiejętności artystyczne, aby móc zaprezentować się w pełnej krasie. Zaprezentowany program podobał się wszystkim obecnym, którzy gromkimi brawami nagradzali występujących. Najważniejszą częścią uroczystości było oczywiście złożenie ślubowania oraz moment pasowania na ucznia, który dokonał się w symboliczny sposób poprzez dotknięcie ramienia dziecka ołówkiem przez Panią Dyrektor Jolantę Maszkiewicz. Dzieci oficjalnie zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły, na dowód czego otrzymały pamiątkowe dyplomy. Uroczystość zakończyła się  poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

 • 2021.10.15
  Spotkanie z policjantem

  Spotkanie z policjantem

  We wrześniu nasze przedszkole odwiedzili stróżowie prawa.  Panowie policjanci, przybliżyli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomnieli numery alarmowe. Dzieci otrzymały wskazówki, jak bezpiecznie podróżować środkami lokomocji. Spotkanie z policjantem wzbudziło wiele pozytywnych emocji wśród najmłodszych uczniów. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejną wizytę.

Stronicowanie

Odnośniki

Kontakt

Publiczna Szkoła Podstawowa w Iwowem
Iwowe 140
08-412 Borowie

NIP: 826-18-71-382

[obiekt mapy] Lokalizacja Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwowem