Menu

Dane kontaktowe

Publiczna Szkoła Podstawowa
w Iwowem

Iwowe 140
08-412 Borowie
tel. (25) 6854176
e-mail:  spiwowe@poczta.onet.pl

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • 2022.01.13
  Akcja charytatywna

  Akcja charytatywna

  W grudniu uczniowie  naszej szkoły, dzieci z przedszkola oraz pracownicy placówki wzięli udział w akcji charytatywnej „Dzień Piżamy”. Zamiast spodni, spódniczek i sukienek  założyliśmy piżamy i szlafroki. W ten sposób utożsamiliśmy się z dziećmi chorymi na nowotwory, które przez bardzo długi czas leżą w szpitalach a piżama stała się nieodłączną częścią ich codzienności. W tym dniu każdy mógł wpłacić symboliczną cegiełkę, która pomoże w leczeniu chorych dzieci. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy wziąć udział w tak szlachetnej akcji. Dziękujemy również rodzicom za wsparcie finansowe naszej akcji.  

 • 2021.12.29
  Mikołajki w szkole

  Mikołajki w szkole

  Każde dziecko lubi dostawać prezenty. Nie ważne czy jest duże czy małe. Radość zawsze jest taka sama, a uśmiech na twarzy obdarowanego dziecka to coś wspaniałego. W poniedziałek 6 grudnia  Koło Gospodyń Wiejskich „Iwowianki” wywołały piękne uśmiechy na buziach małych i tych większych dzieci obdarowując je słodkościami. Dzieci szkolne i przedszkolne bardzo serdecznie dziękują za pamięć i tak miły gest.

 • 2021.12.29
  Mikołajki w przedszkolu

  Mikołajki w przedszkolu

  Uśmiech  na twarzy dziecka to najwspanialszy prezent dla nas dorosłych. W dzień mikołajek nasze maluszki z przedszkola obdarowały przybyłych gości pięknym i szczerym uśmiechem. Gest ten był podziękowaniem za słodki upominek. Za słodkości przedszkolaki dziękują sponsorom: panu wójtowi gminy Borowie – Wiesławowi  Gąska  oraz pani dyrektor GOKU w Borowiu – Katarzynie Iwaniec.

 • 2021.12.28
  Ostrzeżenie o wściekliźnie

  Ostrzeżenie o wściekliźnie

  ,,Na obszarze naszego województwa wciąż odnotowujemy nowe przypadki wścieklizny u zwierząt, nie tylko tych dziko żyjących, ale też domowych, np. kotów. Dlatego apeluję o zachowanie ostrożności w sytuacji spotkania nieznanych nam zwierząt na swojej drodze. Nawet jeśli zobaczymy ranne zwierzę i chcemy mu pomóc, nie dotykajmy go. Należy powiadomić odpowiednie służby. Nie podejmujmy działań na własną rękę. Pamiętajmy też, że szczepienie przeciw wściekliźnie psów jest obowiązkowe, a kotów zalecane - powiedział wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł,, 

  źródło: Internet

 • 2021.12.18
  Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

  Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

  Nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej  jak również w konkursie plastycznym pt. „Jak straż pożarna oczami dziecka pomaga ludziom”. W konkursie wzięło udział 24 uczniów naszej szkoły. Wykonane prace były na wysokim poziomie i trudno było wyłonić zwycięzcę. Gminna komisja oceniła najwyżej dwie prace, które wykonała nasza uczennica Oliwia Bogusz. Koordynatorami tego konkursu byli: Katarzyna Kot i Andrzej Kurach

 • 2021.12.18
  Dzień Pluszowego Misia

  Dzień Pluszowego Misia

  26 listopada obchodziliśmy  Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji opiekun samorządu uczniowskiego p. Monika Ostrowska ogłosiła wyniki konkursu plastycznego pt. „MÓJ PRZYJACIEL MIŚ”. Celem konkursu było rozwijanie plastycznej ekspresji dziecięcej, zainteresowanie dzieci literaturą związaną z postacią Misia, oraz kształcenie umiejętności wypowiadania się różnymi technikami plastycznymi. Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów naszej szkoły. Prace były starannie wykonane, zawierały w sobie ciekawe pomysły. Na wyróżnienie zasłużyły prace:  Izabeli Ostrowskiej, Tymona Kudlak, Amelii Ostrowskiej, Kuby Kalińskiego, Martyny Bogusz, Karoliny Szaniawskiej, Katarzyny Łodyga, Pauliny Sekuła, Oliwii Bogusz. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody w postaci słodkości.

 • 2021.12.15
  Wycieczka do Warszawy

  Wycieczka do Warszawy

   

  8 grudnia 2021r. odbyła się wycieczka uczniów klas I-III do Warszawy. Uczniowie pod opieką nauczycieli , pilota i przewodnika zwiedzali Stare Miasto, Zamek Królewski i Łazienki Królewskie.

 • 2021.12.15
  Spotkanie z policjantami

  Spotkanie z policjantami

  6 grudnia 2021r. odbyło się spotkanie uczniów klas I-III  z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. Policjant przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem okresu  jesienno-zimowego. Każde dziecko otrzymało znaczek odblaskowy.

 • 2021.12.15
  Umiemy pływać

  Umiemy pływać

  Od września 2021r. do listopada 2021r. uczniowie klas I-III kolejny raz uczestniczyli w programie „Umiemy pływać”. Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania na basenie w Garwolinie. Zajęcia miały na celu: upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży, nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania, profilaktykę przeciwdziałania i korygowania wad postawy, wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej poprzez objęcie programem w szczególności uczniów zamieszkałych w miejscowościach, w których nie ma pływalni, edukację w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów.

   

 • 2021.12.01
  Andrzejki

  Andrzejki

  Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji
  i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać
  się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. I tak właśnie było w naszym przedszkolu. Dzieci 
  kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja losowały wróżby przepowiadające przyszłość, a następnie tańczyły i bawiły się wspólnie przy dźwiękach skocznej melodii.

   

Stronicowanie

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Publiczna Szkoła Podstawowa w Iwowem
Iwowe 140
08-412 Borowie

NIP: 826-18-71-382

[obiekt mapy] Lokalizacja Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwowem